2022’de Yunanistan Turist Vizesi Nasıl Alınır?
» - 12 Nisan 2022 19:53

2022’de Yunanistan Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan; antik kentleri, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri nedeniyle turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir ülkedir. Özellikle yaz aylarında Santorini ve Mikonos adalarına tatil yapmak için dünyanın farklı yerlerinden gelen turistler Yunanistan’ı ziyaret etmektedir. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan’a yapacakları seyahatler öncesinde Yunanistan turist vizesi başvurusunda bulunmuş olmaları gerekmektedir. 

Yunanistan turist vizesi başvuru işlemleri hakkında tüm merak edilenleri Türkiye Cumhuriyeti’nden yapılan Yunanistan vize başvurularında en az vize reddi almış akredite kurum vizem.net ekibine sorduk.

Yunanistan Vize İstiyor Mu?

Yunanistan vize uygulamaları, başvuru sahibi kişinin pasaport türüne bağlı olarak farklılık göstermektedir. Diplomatik (siyah) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve hususi (yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Yunanistan seyahatleri için vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise Yunanistan’a yapacakları seyahatler için vize almaları gerekmektedir. 

Yunanistan Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yunanistan turist vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Yunanistan turist vizesi başvuru formu: Yunanistan vize başvuru formunun, online ortam üzerinden ya da elle başvuru sahibi tarafından tam ve eksiksiz bir biçimde doldurulması gerekmektedir. Elle doldurulan Yunanistan turist vizesi başvuru formlarında mavi ya da siyah kalem kullanılması gerekmektedir. Yunanistan turist vizesi başvuru formunda verilen bilgilerin tamamının doğru olması ve destekleyici belgelerde yer alan bilgiler ile uyumlu olması gerekmektedir. 
 • Pasaport: Yunanistan turist vizesi başvuru sahibine ait, planlanan Yunanistan seyahatinin bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerlilik süresi bulunan, hasarsız olan ve vizenin uygulanabilmesi için en az 2 boş sayfası bulunan bir pasaport sunulması gerekmektedir. Yunanistan turist vizesi başvuru dosyasında ibraz edilecek pasaport ile birlikte; pasaportta kişinin kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfanın ve geçmişte alınmış Schengen vizelerinin yer aldığı sayfaların fotokopilerinin de sunulması gerekmektedir. 
 • Vize ücreti dekontu: Yunanistan turistik vizesi başvuru ücretinin, nakit olarak euro cinsinden ödenmesi ve ödeme dekontunun vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. 
 • Biyometrik fotoğraf: Vize başvuru sahibi kişiye ait, biyometrik standartlara uygun, yetişkin başvuru sahipleri için son 6 ay ve 12 yaş altı başvuru sahipleri için son 3 ay içerisinde beyaz renkli fon ile çekilmiş ve kişinin yüzünün net olarak göründüğü ve gözlüksüz olduğu, 35 mm genişliğinde ve 45 mm uzunluğunda 2 adet biyometrik fotoğraf vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmelidir. 
 • Seyahat sağlık sigortası: Yunanistan vizesi başvuru sahibi adına düzenlenmiş, tüm Schengen bölgesi ülkelerinde geçerli olan, sigorta kurumu tarafından kaşelenmiş, antetli kağıda basılmış ve imzalanmış, en az 30.000 euro teminatlı olan ve acil tıbbi tedavi, hastaneye yatma durumu, kişinin ülkesine iade edilmesi ya da vefat gibi durumları kapsayıcı nitelikte bir seyahat sağlık sigortası poliçesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. 
 • Kimlik belgeleri: Yunanistan vizesi başvuru sahibine ait Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı belgesinin fotokopisi bulunmalıdır. 
 • Oturma izni: Yunanistan turistik vizesi başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmadığı durumlarda, kişinin planlanan Yunanistan seyahatinin bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha Türkiye Cumhuriyeti’nde kalmaya izni olduğunu gösteren oturum izni belgesi vize başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Ulaşım belgeleri: Yunanistan vizesi başvurusunda bulunan kişi adına düzenlenmiş Yunanistan’a gidiş ve dönüş biletlerinin; rezervasyon numarası ve ücret bilgisini içermesi ve başvuru dosyasında ibraz edilmesi gerekmektedir. 
 • Konaklama belgeleri: Yunanistan vizesine başvuruda bulunan kişi için düzenlenmiş ve kişinin Yunanistan’da geçireceği süre boyunca konaklayacağı yerleri gösterir nitelikte konaklama rezervasyon belgelerinin başvuruda sunulması gerekmektedir. 
 • Finansal yeterlilik belgeleri: Yunanistan turistik vizesi başvuru sahibinin, öngörülen Yunanistan seyahatinin masraflarını karşılamaya yetecek maddi durumu olduğunu gösterir nitelikte; son 3 aya ait maaş bordrosu ve banka hesap dökümü gibi finansal yeterlilik belgelerinin vize başvurusunda ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: Yunanistan turistik vizesi başvuru sahibi adına düzenlenmiş, kişinin aile bilgilerini de kapsayan ve e-Devlet sisteminde yer alan kullanıcı hesabı üzerinden alınabilecek vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi vize başvurusu esnasında ibraz edilmelidir. 
 • İkametgah belgesi: Yunanistan vizesi başvuru sahibi adına oluşturulmuş ve kişinin e-Devlet sisteminde yer alan hesabı üzerinden alınabilecek karekodlu ikametgah belgesi vize başvurusu dosyasına eklenmesi gereken belgeler arasındadır.

Yunanistan turist vizesi evrakları, başvuru sahibinin mesleki durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

Yunanistan Turist Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yunanistan turist vizesi başvuru formu, vize başvurusu için talep edilen belgeler arasında yer almaktadır. Schengen vizesi Yunanistan başvuru formu, vizeye başvuruda bulunan kişi tarafından mavi ya da siyah tükenmez kalem kullanılarak doldurulmalıdır. Yunanistan turist vizesi başvuru formunun İngilizce dilinde ve büyük harflerle doldurulması istenmektedir. Yunanistan turist vizesi başvuru formunda hiçbir karalama, yırtılma ya da bükülme olmamalıdır. Yunanistan turist vizesi başvuru formunda başvuru sahibinin imzalaması gereken tüm kısımların mutlaka imzalanmış olduğuna dikkat edilmelidir. 

Yunanistan turist vizesi başvuru formu için örnek bir görsel aşağıda yer almaktadır.

Yunanistan Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan turistik vize başvurusu işlemleri, başvuru sahibinin ikamet ettiği ile bağlı olarak yetki kapsamında bulunan ilgili Yunanistan dış temsilciliklerine ya da yetkili aracı kurum Kosmos Yunanistan vize başvuru merkezlerine müracaat edilerek yapılmaktadır. İlgili kuruma müracaat etmeden önce vize başvuru sahiplerinin gerekli evrakları hazırlamaları ve vize işlemleri için randevu almaları gerekmektedir. Yunanistan vize randevu tarihinde vize başvuru merkezine müracaat eden başvuru sahiplerinin; gerekli evrakların yetkililere teslimi, biyometri işlemleri ve vize ücretinin ödemesi gibi işlemleri tamamlamaları gerekmektedir. Yunanistan turistik vize başvurusu için gerekli olan vize harcını ödeyen kişilerin başvuru işlemleri tamamlanmakta ve vize başvuruları değerlendirme sürecine alınmaktadır.

Yunanistan Turist Vizesi Kırıkkale’den Nasıl Alınır?

Yunanistan Turist vizesi Kırıkkale’de yetkili aracı kurumun ofisi bulunmadığı için Ankara’da bulunan aracı kurumun vize başvuru merkezine veya akredite acenteler aracılığıyla yapılmaktadır.

Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almış olan kişilerin Kırıkkale’den yapacakları Yunanistan vize başvurularında vize başvuru evraklarını Vizem.net merkez ofisine göndermeleri vize başvurularının yapılması için yeterlidir.

Kırıkkale Yunanistan turist vizesi için İç Anadolu Bölgesi Schengen vize hattı: 0 536 222 22 88

Yunanistan Turist Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan turist vizesi başvuru ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir. Yunanistan turist vizesi başvurularının toplam masrafı; Yunanistan vize harcı, danışmanlık hizmeti, biyometri işlemleri, seyahat sağlık sigortası ve gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ücreti dahil olmak üzere 2022 yılı için 190-210 Euro arasında tutmaktadır.

Yunan Turist Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Yunanistan turist vizesi ortalama 15 gün içerisinde çıkmaktadır. Yunanistan turist vizesinin çıkma süresi; ilgili dış temsilciliklerdeki yoğunluk durumu, vize değerlendirme sürecinde ek belge talebi olması ya da vize değerlendirme sürecinin resmi tatil günlerine denk gelmesi gibi durumlara göre uzayabilmektedir.

Yunanistan Turist Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

Yunanistan turist vize başvurusu yetkili aracı kurumun online vize takip sistemi üzerinden takip edilebilmektedir.

Başvuru sahipleri pasaport ve barkod numaraları ile aracı kurumun online takip sistemine girerek Yunanistan vize sorgulama işlemini yapabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan turistik Yunanistan vize başvuruları hem online hem de 5 aşamalı SMS servisi ile takip edilmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 18 68

Turistik Yunanistan Vizesi Kaç Aylık Çıkar?

Turistik Yunanistan vizesinin süresi, başvuruyu değerlendiren konsolosluğa bağlı olarak değişebilmektedir ancak vize, en fazla 90 günlük verilmektedir. 

Yunanistan Turist Vizesi Uzatılabilir Mi?

Yunanistan turistik vizesi süresi genel olarak uzatılamamaktadır ancak uzatma işlemi belirli istisnai durumlar için yapılabilmektedir. Yunanistan turistik vizesi süresini uzatmak isteyen kişilerin gerekçe olarak gösterdiği durumların kanıtlanabilir olması şartı bulunmaktadır. Yunanistan turistik vizesi süresi uzatma başvuruları için geçerli kabul edilebilen kimi durumlar; Yunanistan’a planlanan tarihten geç bir tarihte giriş yapılmış olması, insani nedenler bulunması, mücbir sebepler olması ya da önemli kişisel sebepler bulunması gibi durumlardır.

Yunanistan turistik vizesi sahibi kişilerin, vize uzatma başvurusunda bulunmak için başvuru nedenlerini gerekçeli bir biçimde ilgili kuruma sunmaları gerekmektedir. Yunanistan turistik vizesi süresini insani nedenlerle uzatmak isteyen kişilerin, yakın bir aile bireyinin yaşamakta olduğu önemli sorunlar ya da kişiye yakın birinin cenazesine katılım durumu gibi nedenler sunmaları gerekmektedir. Yunanistan turistik vizesini kimi mücbir sebepler nedeniyle uzatmak isteyen başvuru sahiplerinin ise; ülkelerine geri dönememelerine neden olabilecek doğal afet, olağanüstü hava koşulları ya da savaş gibi nedenler bildirmeleri gerekmektedir. Yunanistan turistik vizesi hamili kişinin, Yunanistan seyahatine planlanan tarihten daha geç bir tarihte başlamış olması nedeniyle gerçekleştirilen vize süresi uzatma başvuruları genellikle onay almaktadır. Yunanistan turistik vizesini önemli kişisel sebeplerden ötürü uzatmak isteyen başvuru sahiplerinin ise Yunanistan seyahatinin uzatılmasını gerekecek önemli bir etkinliğe katılım daveti almış olması ya da henüz tamamlanmamış bir işi olması gibi nedenlerin sunulması gerekmektedir; ancak buna benzer nedenler genellikle geçerli olarak kabul edilmemektedir.

Yunanistan’a Turist Olarak Gitmek Kolay Mıdır?

Yunanistan’a turist olarak gitmek, ilgili dış temsilcilikler tarafından talep edilen evrakların eksiksiz ve doğru bir biçimde hazırlandığı ve vize şartlarının sağlandığı durumlarda kolay olmaktadır. 

Yunanistan’a seyahat etmek isteyen kişilerin, gerekli evraklarını hazırlayıp ilgili dış temsilciliğe veya aracı kuruma müracaat etmeleri gerekmektedir; eksik evrak bulunması halinde Yunanistan vizesi başvuruları reddedilebilmektedir.

Yunanistan Vize Reddine İtiraz Edilir Mi?

Evet, Yunanistan vize reddine itiraz etmek mümkündür. Yunanistan vize başvurusu reddedilen kişiler, ret kararının haksız olduğunu düşündükleri durumlarda ilgili konsolosluğa hitaben itiraz dilekçesi yazarak ret kararının yeniden değerlendirilmesini talep edebilmektedir. Yunanistan vize reddine itiraz işlemlerinin, ret kararını takip eden 30 gün içinde yapılması şartı bulunmaktadır. 

Yunanistan Turist Vizesi İle Çalışılabilir Mi?

Hayır, Yunanistan turist vizesi ile çalışmak mümkün değildir. Yunanistan’da çalışmak isteyen yabancı ülke vatandaşlarının; talep edilen kriterleri karşılaması ve gerekli belgeleri hazırlayarak Yunanistan çalışma vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. 

Yunanistan’da Nerede Tatil Yapılır?

Yunanistan’da yer alan popüler tatil yerleri aşağıda listelenmiştir. 

 • Atina
 • Santorini Adası
 • Mikonos Adası
 • Arachova
 • Sakız Adası
 • Midilli Adası
 • Halkidiki
 • Selanik
 • Rodos Adası
 • Kefalonya Adası
 • Parga
 • Resmo
 • Lefkada

Yunanistan’da Gezilecek Turistik Yerler Nerelerdir?

Yunanistan’da gezilecek turistik yerler aşağıda listelenmektedir. 

 • Apollo Epicurius Tapınağı
 • Delphi Arkeolojik Sit Alanı
 • Atina Akropolisi
 • Rodos Ortaçağ Şehri
 • Paleochrist ve Bizans Anıtları
 • Asklepios Tapınağı
 • Akropolis
 • Delfi
 • Delos
 • Vikos–Aoös Ulusal Parkı
 • Girit
 • Oeta Ulusal Parkı
 • Heraklion
 • Olympus Ulusal Parkı
 • Pindus Ulusal Parkı
 • Knossos
 • Sounio Ulusal Parkı
 • Korfu
 • Parnitha Ulusal Parkı
 • Meteora
 • Samaria Ulusal Parkı
 • Apokalipsis Mağarası
 • Prespa Ulusal Parkı
 • Aya Dimitri Kilisesi
 • Aziz Yuhanna Manastırı

 

Kırıkkale24

2022’de Yunanistan Turist Vizesi Nasıl Alınır?

2022’de Yunanistan Turist Vizesi Nasıl Alınır?
Haber Tarihi: 12 Nisan 2022 19:53
Haber Adresi: https://www.kirikkale24.com/2022de-yunanistan-turist-vizesi-nasil-alinir/

2022’de Yunanistan Turist Vizesi Nasıl Alınır?

.

Yunanistan; antik kentleri, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri nedeniyle turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir ülkedir. Özellikle yaz aylarında Santorini ve Mikonos adalarına tatil yapmak için dünyanın farklı yerlerinden gelen turistler Yunanistan’ı ziyaret etmektedir. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan’a yapacakları seyahatler öncesinde Yunanistan turist vizesi başvurusunda bulunmuş olmaları gerekmektedir. 

Yunanistan turist vizesi başvuru işlemleri hakkında tüm merak edilenleri Türkiye Cumhuriyeti’nden yapılan Yunanistan vize başvurularında en az vize reddi almış akredite kurum vizem.net ekibine sorduk.

Yunanistan Vize İstiyor Mu?

Yunanistan vize uygulamaları, başvuru sahibi kişinin pasaport türüne bağlı olarak farklılık göstermektedir. Diplomatik (siyah) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve hususi (yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Yunanistan seyahatleri için vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise Yunanistan’a yapacakları seyahatler için vize almaları gerekmektedir. 

Yunanistan Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yunanistan turist vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Yunanistan turist vizesi başvuru formu: Yunanistan vize başvuru formunun, online ortam üzerinden ya da elle başvuru sahibi tarafından tam ve eksiksiz bir biçimde doldurulması gerekmektedir. Elle doldurulan Yunanistan turist vizesi başvuru formlarında mavi ya da siyah kalem kullanılması gerekmektedir. Yunanistan turist vizesi başvuru formunda verilen bilgilerin tamamının doğru olması ve destekleyici belgelerde yer alan bilgiler ile uyumlu olması gerekmektedir. 
 • Pasaport: Yunanistan turist vizesi başvuru sahibine ait, planlanan Yunanistan seyahatinin bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerlilik süresi bulunan, hasarsız olan ve vizenin uygulanabilmesi için en az 2 boş sayfası bulunan bir pasaport sunulması gerekmektedir. Yunanistan turist vizesi başvuru dosyasında ibraz edilecek pasaport ile birlikte; pasaportta kişinin kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfanın ve geçmişte alınmış Schengen vizelerinin yer aldığı sayfaların fotokopilerinin de sunulması gerekmektedir. 
 • Vize ücreti dekontu: Yunanistan turistik vizesi başvuru ücretinin, nakit olarak euro cinsinden ödenmesi ve ödeme dekontunun vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. 
 • Biyometrik fotoğraf: Vize başvuru sahibi kişiye ait, biyometrik standartlara uygun, yetişkin başvuru sahipleri için son 6 ay ve 12 yaş altı başvuru sahipleri için son 3 ay içerisinde beyaz renkli fon ile çekilmiş ve kişinin yüzünün net olarak göründüğü ve gözlüksüz olduğu, 35 mm genişliğinde ve 45 mm uzunluğunda 2 adet biyometrik fotoğraf vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmelidir. 
 • Seyahat sağlık sigortası: Yunanistan vizesi başvuru sahibi adına düzenlenmiş, tüm Schengen bölgesi ülkelerinde geçerli olan, sigorta kurumu tarafından kaşelenmiş, antetli kağıda basılmış ve imzalanmış, en az 30.000 euro teminatlı olan ve acil tıbbi tedavi, hastaneye yatma durumu, kişinin ülkesine iade edilmesi ya da vefat gibi durumları kapsayıcı nitelikte bir seyahat sağlık sigortası poliçesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. 
 • Kimlik belgeleri: Yunanistan vizesi başvuru sahibine ait Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı belgesinin fotokopisi bulunmalıdır. 
 • Oturma izni: Yunanistan turistik vizesi başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmadığı durumlarda, kişinin planlanan Yunanistan seyahatinin bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha Türkiye Cumhuriyeti’nde kalmaya izni olduğunu gösteren oturum izni belgesi vize başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Ulaşım belgeleri: Yunanistan vizesi başvurusunda bulunan kişi adına düzenlenmiş Yunanistan’a gidiş ve dönüş biletlerinin; rezervasyon numarası ve ücret bilgisini içermesi ve başvuru dosyasında ibraz edilmesi gerekmektedir. 
 • Konaklama belgeleri: Yunanistan vizesine başvuruda bulunan kişi için düzenlenmiş ve kişinin Yunanistan’da geçireceği süre boyunca konaklayacağı yerleri gösterir nitelikte konaklama rezervasyon belgelerinin başvuruda sunulması gerekmektedir. 
 • Finansal yeterlilik belgeleri: Yunanistan turistik vizesi başvuru sahibinin, öngörülen Yunanistan seyahatinin masraflarını karşılamaya yetecek maddi durumu olduğunu gösterir nitelikte; son 3 aya ait maaş bordrosu ve banka hesap dökümü gibi finansal yeterlilik belgelerinin vize başvurusunda ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: Yunanistan turistik vizesi başvuru sahibi adına düzenlenmiş, kişinin aile bilgilerini de kapsayan ve e-Devlet sisteminde yer alan kullanıcı hesabı üzerinden alınabilecek vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi vize başvurusu esnasında ibraz edilmelidir. 
 • İkametgah belgesi: Yunanistan vizesi başvuru sahibi adına oluşturulmuş ve kişinin e-Devlet sisteminde yer alan hesabı üzerinden alınabilecek karekodlu ikametgah belgesi vize başvurusu dosyasına eklenmesi gereken belgeler arasındadır.

Yunanistan turist vizesi evrakları, başvuru sahibinin mesleki durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

Yunanistan Turist Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yunanistan turist vizesi başvuru formu, vize başvurusu için talep edilen belgeler arasında yer almaktadır. Schengen vizesi Yunanistan başvuru formu, vizeye başvuruda bulunan kişi tarafından mavi ya da siyah tükenmez kalem kullanılarak doldurulmalıdır. Yunanistan turist vizesi başvuru formunun İngilizce dilinde ve büyük harflerle doldurulması istenmektedir. Yunanistan turist vizesi başvuru formunda hiçbir karalama, yırtılma ya da bükülme olmamalıdır. Yunanistan turist vizesi başvuru formunda başvuru sahibinin imzalaması gereken tüm kısımların mutlaka imzalanmış olduğuna dikkat edilmelidir. 

Yunanistan turist vizesi başvuru formu için örnek bir görsel aşağıda yer almaktadır.

.

Yunanistan Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan turistik vize başvurusu işlemleri, başvuru sahibinin ikamet ettiği ile bağlı olarak yetki kapsamında bulunan ilgili Yunanistan dış temsilciliklerine ya da yetkili aracı kurum Kosmos Yunanistan vize başvuru merkezlerine müracaat edilerek yapılmaktadır. İlgili kuruma müracaat etmeden önce vize başvuru sahiplerinin gerekli evrakları hazırlamaları ve vize işlemleri için randevu almaları gerekmektedir. Yunanistan vize randevu tarihinde vize başvuru merkezine müracaat eden başvuru sahiplerinin; gerekli evrakların yetkililere teslimi, biyometri işlemleri ve vize ücretinin ödemesi gibi işlemleri tamamlamaları gerekmektedir. Yunanistan turistik vize başvurusu için gerekli olan vize harcını ödeyen kişilerin başvuru işlemleri tamamlanmakta ve vize başvuruları değerlendirme sürecine alınmaktadır.

Yunanistan Turist Vizesi Kırıkkale’den Nasıl Alınır?

Yunanistan Turist vizesi Kırıkkale’de yetkili aracı kurumun ofisi bulunmadığı için Ankara’da bulunan aracı kurumun vize başvuru merkezine veya akredite acenteler aracılığıyla yapılmaktadır.

Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almış olan kişilerin Kırıkkale’den yapacakları Yunanistan vize başvurularında vize başvuru evraklarını Vizem.net merkez ofisine göndermeleri vize başvurularının yapılması için yeterlidir.

Kırıkkale Yunanistan turist vizesi için İç Anadolu Bölgesi Schengen vize hattı: 0 536 222 22 88

Yunanistan Turist Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan turist vizesi başvuru ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir. Yunanistan turist vizesi başvurularının toplam masrafı; Yunanistan vize harcı, danışmanlık hizmeti, biyometri işlemleri, seyahat sağlık sigortası ve gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ücreti dahil olmak üzere 2022 yılı için 190-210 Euro arasında tutmaktadır.

Yunan Turist Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Yunanistan turist vizesi ortalama 15 gün içerisinde çıkmaktadır. Yunanistan turist vizesinin çıkma süresi; ilgili dış temsilciliklerdeki yoğunluk durumu, vize değerlendirme sürecinde ek belge talebi olması ya da vize değerlendirme sürecinin resmi tatil günlerine denk gelmesi gibi durumlara göre uzayabilmektedir.

Yunanistan Turist Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

Yunanistan turist vize başvurusu yetkili aracı kurumun online vize takip sistemi üzerinden takip edilebilmektedir.

Başvuru sahipleri pasaport ve barkod numaraları ile aracı kurumun online takip sistemine girerek Yunanistan vize sorgulama işlemini yapabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan turistik Yunanistan vize başvuruları hem online hem de 5 aşamalı SMS servisi ile takip edilmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 18 68

Turistik Yunanistan Vizesi Kaç Aylık Çıkar?

Turistik Yunanistan vizesinin süresi, başvuruyu değerlendiren konsolosluğa bağlı olarak değişebilmektedir ancak vize, en fazla 90 günlük verilmektedir. 

Yunanistan Turist Vizesi Uzatılabilir Mi?

Yunanistan turistik vizesi süresi genel olarak uzatılamamaktadır ancak uzatma işlemi belirli istisnai durumlar için yapılabilmektedir. Yunanistan turistik vizesi süresini uzatmak isteyen kişilerin gerekçe olarak gösterdiği durumların kanıtlanabilir olması şartı bulunmaktadır. Yunanistan turistik vizesi süresi uzatma başvuruları için geçerli kabul edilebilen kimi durumlar; Yunanistan’a planlanan tarihten geç bir tarihte giriş yapılmış olması, insani nedenler bulunması, mücbir sebepler olması ya da önemli kişisel sebepler bulunması gibi durumlardır.

Yunanistan turistik vizesi sahibi kişilerin, vize uzatma başvurusunda bulunmak için başvuru nedenlerini gerekçeli bir biçimde ilgili kuruma sunmaları gerekmektedir. Yunanistan turistik vizesi süresini insani nedenlerle uzatmak isteyen kişilerin, yakın bir aile bireyinin yaşamakta olduğu önemli sorunlar ya da kişiye yakın birinin cenazesine katılım durumu gibi nedenler sunmaları gerekmektedir. Yunanistan turistik vizesini kimi mücbir sebepler nedeniyle uzatmak isteyen başvuru sahiplerinin ise; ülkelerine geri dönememelerine neden olabilecek doğal afet, olağanüstü hava koşulları ya da savaş gibi nedenler bildirmeleri gerekmektedir. Yunanistan turistik vizesi hamili kişinin, Yunanistan seyahatine planlanan tarihten daha geç bir tarihte başlamış olması nedeniyle gerçekleştirilen vize süresi uzatma başvuruları genellikle onay almaktadır. Yunanistan turistik vizesini önemli kişisel sebeplerden ötürü uzatmak isteyen başvuru sahiplerinin ise Yunanistan seyahatinin uzatılmasını gerekecek önemli bir etkinliğe katılım daveti almış olması ya da henüz tamamlanmamış bir işi olması gibi nedenlerin sunulması gerekmektedir; ancak buna benzer nedenler genellikle geçerli olarak kabul edilmemektedir.

Yunanistan’a Turist Olarak Gitmek Kolay Mıdır?

Yunanistan’a turist olarak gitmek, ilgili dış temsilcilikler tarafından talep edilen evrakların eksiksiz ve doğru bir biçimde hazırlandığı ve vize şartlarının sağlandığı durumlarda kolay olmaktadır. 

Yunanistan’a seyahat etmek isteyen kişilerin, gerekli evraklarını hazırlayıp ilgili dış temsilciliğe veya aracı kuruma müracaat etmeleri gerekmektedir; eksik evrak bulunması halinde Yunanistan vizesi başvuruları reddedilebilmektedir.

Yunanistan Vize Reddine İtiraz Edilir Mi?

Evet, Yunanistan vize reddine itiraz etmek mümkündür. Yunanistan vize başvurusu reddedilen kişiler, ret kararının haksız olduğunu düşündükleri durumlarda ilgili konsolosluğa hitaben itiraz dilekçesi yazarak ret kararının yeniden değerlendirilmesini talep edebilmektedir. Yunanistan vize reddine itiraz işlemlerinin, ret kararını takip eden 30 gün içinde yapılması şartı bulunmaktadır. 

Yunanistan Turist Vizesi İle Çalışılabilir Mi?

Hayır, Yunanistan turist vizesi ile çalışmak mümkün değildir. Yunanistan’da çalışmak isteyen yabancı ülke vatandaşlarının; talep edilen kriterleri karşılaması ve gerekli belgeleri hazırlayarak Yunanistan çalışma vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. 

Yunanistan’da Nerede Tatil Yapılır?

Yunanistan’da yer alan popüler tatil yerleri aşağıda listelenmiştir. 

 • Atina
 • Santorini Adası
 • Mikonos Adası
 • Arachova
 • Sakız Adası
 • Midilli Adası
 • Halkidiki
 • Selanik
 • Rodos Adası
 • Kefalonya Adası
 • Parga
 • Resmo
 • Lefkada

Yunanistan’da Gezilecek Turistik Yerler Nerelerdir?

.

Yunanistan’da gezilecek turistik yerler aşağıda listelenmektedir. 

 • Apollo Epicurius Tapınağı
 • Delphi Arkeolojik Sit Alanı
 • Atina Akropolisi
 • Rodos Ortaçağ Şehri
 • Paleochrist ve Bizans Anıtları
 • Asklepios Tapınağı
 • Akropolis
 • Delfi
 • Delos
 • Vikos–Aoös Ulusal Parkı
 • Girit
 • Oeta Ulusal Parkı
 • Heraklion
 • Olympus Ulusal Parkı
 • Pindus Ulusal Parkı
 • Knossos
 • Sounio Ulusal Parkı
 • Korfu
 • Parnitha Ulusal Parkı
 • Meteora
 • Samaria Ulusal Parkı
 • Apokalipsis Mağarası
 • Prespa Ulusal Parkı
 • Aya Dimitri Kilisesi
 • Aziz Yuhanna Manastırı

 

Daha Fazla Haber